PadginTeb , Department of Education

بخش آموزش پادگین طب

Homeمقالات آموزشیگلیسرول (Glycerol Assay Kit)

گلیسرول (Glycerol Assay Kit)

گلیسرول (Glycerol Assay Kit)
گلیسرول یا گلیسرین (Glycerin، Glycerine یا 1,2,3-propanetirol) یک الکل سه کربنه است که بر روی هر اتم کربن آن یک گروه هیدروکسیل قرار گرفته است. از نظر شیمیایی، امکان استری کردن هر گروه هیدروکسیل توسط یک اسید چرب وجود دارد. گلیسرول پیش ساز سنتز تری گلیسیریدها و فسفولیپیدها در کبد و بافت چربی است. زمانی که بدن، ذخیره چربی خود را به عنوان یک منبع انرژی مصرف می کند، گلیسرول و اسیدهای چرب به گردش خون آزاد می شوند .

غلظت گلیسرول در سرم تازه گرفته شده از یک فرد ناشتا تقریبا mg/dL1 است (این مقدار ممکن است در نمونه هایی که فورا تجزیه و تحلیل نمی شوند یا نمونه هایی که برای مدت طولانی در یخچال بودند، افزایش یابد). برای تعیین مقدار تری گلیسیرید (TG)، فرض می شود وزن مولکولی تری اولئین (g/mol885)، نشان دهنده میانگین مولکول تری آسیل گلیسیرول در گردش خون باشد. بنابراین، مقادیر طبیعی گلیسرول به اضافه 5 تا 10 میلی گرم از TG در هر دسی لیتر از سرم یا پلاسما تبدیل می شود. این تفاوت، در افرادی با مقدار چربی خون طبیعی (نورمولیپیدمی)، معمولا معنادار نیست اما در مقادیر بالای TG بیشتر بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. مقادیر TG و گلیسرول در افراد مبتلا به سندرم متابولیک و دیابت و نیز در افرادی با شرایط ژنتیکی خاص و حاملان برخی از آلل ها بیشتر است. گلیسرول به طور گسترده در محصولات غذایی، نوشیدنی ها، حلال ها، داروها و محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین امروزه علاقه قابل توجهی برای اندازه گیری گلیسرول در طرح های پژوهشی وجود دارد. از سوی دیگر اندازه گیری مقادیر گلیسرول در تشخیص و درمان بیماری هایی مانند دیابت، نفروزیس، انسداد کبدی، انواع بیماری های غدد درون ریز و بیماری های مربوط به متابولیسم چربی ها از اهمیت بالینی قابل توجهی برخوردار است. کیت اندازه گیری گلیسرول محصول شرکت ZellBio آلمان، روشی آسان، ایمن و حساس را برای تعیین مقادیر گلیسرول در انواع نمونه ها فراهم می کند. در این محصول از یک معرف شامل ترکیبی از گلیسرول کیناز، گلیسرول فسفات اکسیداز و واکنش های رنگی استفاده شده است. جذب نوری رنگ تولید شده، در طول موج 570 نانومتر خوانده شده و شدت رنگ محصول با مقدار گلیسرول موجود در نمونه متناسب خواهد بود.


بخش علمی شرکت پادگین طب
(مرکز تحقیقات، مشاوره، تولید، واردات و تهیه کیت های تخصصی و فوق تخصصی پژوهش های پایه و بالینی)
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید & این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
22872816- 22872815

308 بازدید آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 18:29

About the author

شرکت تامین مواد مورد نیاز در آزمایشات تشخیصی

تازه های آموزش

آمار بازدیدکنندگان

Today134
Yesterday670
This week1454
This month5747
Total299579

  • IP: 54.221.75.115

Who Is Online

5
Online

چهارشنبه, 23 آبان 1397 06:42

موقعیت مکانی

با ما در تماس باشید

تهران,خیابان شریعتی,خیابان خواجه عبدالله انصاری,خیابان ابوذر شمالی,پلاک 60,طبقه چهارم واحد 16