PadginTeb , Department of Education

بخش آموزش پادگین طب

Homeمقالاتپروتئین واکنشی C انسانی (Human High Sensitivity C-Reactive Protein ELISA Kit)

پروتئین واکنشی C انسانی (Human High Sensitivity C-Reactive Protein ELISA Kit)

پروتئین واکنشی C انسانی(Human High Sensitivity C-Reactive Protein ELISA Kit)
پروتئین واکنشی C انسانی (CRP)، یک پروتئین پنج پار (پنتامری) حلقوی است که طی التهاب، توسط کبد ساخته شده و چند ساعت پس از آسیب بافتی، شروع عفونت و دیگر علل التهاب به گردش خون آزاد می شود. این پروتئین، یک پروتئین فاز حاد است که مقدار آن به دنبال ترشح اینترلوکین 6 از ماکروفاژها و سلول های T، افزایش می یابد. نقش اصلی این پروتئین اتصال به لیزوفسفاتیدل کولین موجود در سطح سلول های مرده برای فعال کردن سیستم کمپلمان از طریق C1q است.

ژن مربوط به پروتئین CRP بر روی بازوی بلند کروموزوم 1 و در ناحیه 23 قرار دارد. این پروتئین یک نشانگر بالینی شناخته شده برای التهاب بوده و مقدار آن با آزمایش پروتئین واکنشی C انسانی با حساسیت بالا (آزمایش hs-CRP، hs CRP یا آزمایش CRP) اندازه گیری می شود. التهاب، یکی از سیستم های دفاعی بدن در برابر زخم ها و عفونت می باشد و می تواند در نتیجه ی استعمال دخانیات، فشار خون و قند خون بالا ایجاد شود. مطالعات اخیر، حاکی از ارتباط نزدیک التهاب بیش از حد، با بیماری های قلبی و عروقی است. آزمایش hs-CRP، برای پیش بینی خطر ابتلا به بیمارهای قلبی مانند حملات قلبی، سکته قلبی، بیماری شریان های محیطی و مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی به کار می رود. مقادیر بالای CRP با خطر بالای ابتلا به این بیماری ها همراه است. تقریبا 50 درصد از حملات و سکته های قلبی در افراد به ظاهر سالم با مقادیر طبیعی کلسترول اتفاق می افتد. آزمایش hs-CRP راهی مناسب برای شناسایی این افراد ارائه می نماید به گونه ای که منجر به کاهش خطر ابتلای این افراد به بیماری های قلبی می شود. به همین دلیل اندازه گیری هم زمان گلسترول و CRP از اهمیت بالینی زیادی برخوردار است. آزمایش CRP همچنین برای تشخیص و پایش التهاب در افراد مشکوک به شرایط حاد مانند عفونت شدید باکتریایی، عفونت قارچی و التهاب لگن مورد استفاده قرار می گیرد. آزمایش پروتئین واکنشگر C، در بیمارانی با شرایط التهابی مزمن مانند بیماری التهابی روده و بیماری های خود ایمن مانند لوپوس، جهت تشخیص عود ناگهانی بیماری و یا بررسی میزان مفید بودن درمان به کار می رود. این آزمایش، در افراد مشکوک به داشتن عفونت شدید باکتریای بر اساس سوابق پزشکی بیمار و علائم و نشانه های آن درخواست می شود. از سوی دیگر، در عفونت های قارچی، اینترفرون آلفا از تولید CRP توسط سلول های کبدی جلوگیری می کند. به همین دلیل مقادیر این پروتئین در عفونت های قارچی نسبت به عفونت های باکتریایی کمتر است.
کیت الایزای سنجش پروتئین واکنشگر C انسانی، محصول کمپانی ZellBio آلمان، یک روش ایمنی¬ سنجی (Immunoassay) مبتنی بر الایزای ساندویچی است. در این روش، از یک سو از آنتی بادی مونوکلونال ویژه علیه CRP و از سوی دیگر از سیستم بیوتین استرپتواویدین استفاده شده است. این امر سبب حساسیت و ویژگی بسیار بالای این کیت در سنجش CRP شده است. محدوده تشخیص این کیت ....................... می¬باشد. حساسیت و یا حد تشخیص در حدود ........................، ویژگی و دقت بالا از مزایای مهم این روش است.

 

 

بخش علمی شرکت پادگین طب
(مرکز تحقیقات، مشاوره، تولید، واردات و تهیه کیت های تخصصی و فوق تخصصی پژوهش های پایه و بالینی)
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید & این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
22872816- 22872815

 

1954 بازدید

آمار بازدیدکنندگان

Today414
Yesterday633
This week3621
This month4477
Total517589

شنبه, 16 آذر 1398 17:06
                 

با ما در تماس باشید

تهران خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان خیابان خواجه عبدالله انصاری خیابان ابوذرغفاری شمالی پلاک 60 طبقه 4 واحد 16، شرکت پادگین طب 

 

 شماره تلفن:     16-02122872815

شماره فکس:         22849050-021

تلگرام - واتساپ:    09022872815

 

 

موقعیت مکانی