Home

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در سیستم مراقبت های بهداشتی

 استفاده ازChatGPT برای مراقبت های بهداشتی به چه معناست؟

 

ChatGPT ممکن است سریعترین برنامه درحال رشد در میان کاربران اینترنت باشد که تاکنون راه اندازی شده است. چت بات هوش مصنوعی (AI) که توسط OpenAI در نوامبر راه اندازی شد، تنها در دو ماه به 100 میلیون کاربر رسید. محبوبیت بی سابقه آن را می توان به قابلیت های چشمگیر آن نسبت داد. بیل گیتس، مردی که انقلاب رایانه‌های خانگی را برانگیخت، معتقد است که ChatGPT جهان را تغییر خواهد داد و ادعا می‌کند که هوش مصنوعی به اندازه رایانه شخصی و اینترنت مهم است.

در اینجا، ما در مورد اینکه چگونه ChatGPT ممکن است چهره مراقبت های بهداشتی را تغییر دهد و چگونه می تواند این کار را از نظر اخلاقی انجام دهد، بحث می کنیم.

 

ChatGPT چه کاری می تواند انجام دهد و چرا اینقدر محبوب است؟

هوش مصنوعی که زمانی جزو داستان های علمی تخیلی بود، اکنون به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، حتی در زندگی روزمره ما - اغلب بدون اینکه به آن فکر کنیم. با این حال، تا همین اواخر، هوش مصنوعی قادر به درک واقعی محتوا نبود. در حالی که هوش مصنوعی قادر به خواندن و نوشتن بوده است، اما فاقد آن سطح بعدی از هوش است که از درک ناشی می شود. با Chat GPT، به نظر می رسد این سطح بعدی باز شده است.
ChatGPT به شکل یک چت ربات مجهز به هوش مصنوعی است که مکالمه بصری انسانی را منعکس می کند. می تواند در پاسخ به درخواست های متنی، مقاله، مقاله، درخواست شغلی و حتی جوک و شعر بنویسد. Chat GPT از زمانی که در نوامبر 2022 به دنیا معرفی شد، با گذراندن امتحانات حقوق در دانشگاه مینه‌سوتا و دانشگاه پنسیلوانیا در دانشکده بازرگانی وارتون، نگارش مقاله‌های بلند و وب‌سایت‌های کامل کدگذاری شده، دنیا را شگفت‌زده کرده است. .
محبوبیت ChatGPT ناشی از کنجکاوی انسان در مورد قابلیت های گسترده این فناوری است. جدید بودن و کاربرد آن در طیف وسیعی از صنایع به این معنی است که پتانسیل کامل آن هنوز کشف نشده است. پیشروان علوم مختلف به کشف آنچه این هوش مصنوعی می تواند برای آنها انجام دهد روی آورده اند. ChatGPT آماده است تا بسیاری از صنایع را مختل کند و موتورهای جستجو، آموزش، طراحی گرافیک، تحقیقات، مراقبت‌های بهداشتی، خرده‌فروشی، بانکداری، تولید، تدارکات و سفر به عنوان موتورهایی که از این فناوری بهره می‌برند شناسایی شده‌اند.
در اینجا، ما بر چگونگی استفاده از آن در مراقبت های بهداشتی تمرکز می کنیم، ChatGPT چگونه ممکن است باعث تغییر در صنعت شود، و چه پیامدهای اخلاقی باید در نظر گرفته شود.

 

چگونه ChatGPT ممکن است مراقبت های بهداشتی را متحول کند؟

کاربردهای بالقوه زیادی از ChatGPT در مراقبت های بهداشتی وجود دارد، و میزانی که ChatGPT ممکن است مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد ممکن است باعث تغییر عمیق در سیستم های مراقبت های بهداشتی ما شود..
به دنبال همه‌گیری COVID-19، ما شاهد افزایش استفاده از پزشکی از راه دور بوده‌ایم و ChatGPT می‌تواند این تغییر را به سمت مدیریت از راه دور مراقبت‌های بهداشتی با توسعه دستیاران مجازی برای رزرو نوبت‌های بیمار، کمک به بیماران در دریافت درمان‌ها و مدیریت اطلاعات سلامتی آنها تسهیل کند.
در حالی که پزشکان انسانی همیشه برای تصمیم گیری نهایی در مورد مراقبت های بهداشتی مورد نیاز هستند، ChatGPT می تواند با ارائه توصیه های بلادرنگ و مبتنی بر شواهد مانند نشان دادن تداخلات دارویی احتمالی، پیشنهاد گزینه های درمانی برای یک بیماری خاص و ارائه به پشتیبانی تصمیم گیری بالینی کمک کند. دستورالعمل های بالینی مربوطه
نگهداری سوابق پزشکی حوزه دیگری است که ChatGPT احتمالاً سیستم های مراقبت های بهداشتی را بهبود می بخشد. در اینجا، می‌تواند تاریخچه‌های پزشکی بیمار را خلاصه کند، و به طور موثر فرآیند نگهداری سوابق را ساده‌تر کند. از نظر تئوری، متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند به ChatGPT دیکته کنند، که می تواند به طور خودکار جزئیات کلیدی را خلاصه کند.
ترجمه بلادرنگ یکی دیگر از عملکردهای ChatGPT است که می توان از آن در مراقبت های بهداشتی استفاده کرد. از قابلیت‌های پردازش زبان پیشرفته این سیستم می‌توان برای ترجمه سریع و دقیق اصطلاحات فنی و اصطلاحات پزشکی استفاده کرد و اطمینان حاصل کرد که بیماران تشخیص، گزینه‌های درمانی و دستورالعمل‌های پزشکی خود را به طور کامل درک می‌کنند.
آزمایشات بالینی برای پیشرفت سیستم مراقبت های بهداشتی حیاتی هستند. آنها برای توسعه درمان های جدید، ابزارهای تشخیصی و استراتژی های پیشگیرانه بسیار مهم هستند. کارآزمایی های بالینی به شرکت کنندگان زیادی نیاز دارند و استخدام می تواند چالش برانگیز باشد. ChatGPT می تواند بیمارانی را شناسایی کند که معیارهای ورود را دارند و به محققان کمک می کند با بیمارانی که مایل به شرکت در کارآزمایی بالینی هستند ارتباط برقرار کنند.
در حال حاضر، بسیاری از ابزارهای آنلاین طراحی شده برای بررسی علائم برای کمک به بیماران در تعیین زمان مورد نیاز به مراقبت پزشکی وجود دارد. ChatGPT را می توان برای ایجاد بررسی کننده علائم دقیق تر و قابل اعتمادتر استفاده کرد که می تواند راهنمایی دقیق تری در مراحل بعدی ارائه دهد.
ChatGPT همچنین پتانسیل افزایش آموزش پزشکی را دارد. این سیستم می تواند به متخصصان مراقبت های بهداشتی و دانشجویان دسترسی فوری به اطلاعات پزشکی و منابع مورد نیاز برای حمایت از توسعه آنها را فراهم کند.
در نهایت، ChatGPT کاربردهای بالقوه ای در پشتیبانی از سلامت روان، نظارت از راه دور بیمار، مدیریت دارو، نظارت بر بیماری، نوشتن پزشکی، تریاژ بیمار و موارد دیگر دارد.

 

آیا استفاده از ChatGPT در مراقبت های بهداشتی دارای اشکالاتی است؟

در حالی که پتانسیل آن بسیار زیاد است، ملاحظات اخلاقی قابل توجهی را نمی توان از هر گفتگو در مورد ChatGPT حذف کرد. با راه‌اندازی ChatGPT و دیگر هوش مصنوعی پیشرفته، ما به نقطه عطفی در زمینه هوش مصنوعی رسیده‌ایم، و بسیار مهم است که باید ارزیابی کنیم که چگونه از این ابزارهای هوشمند و توانا به‌طور اخلاقی و ایمن استفاده کنیم.در حالی که پتانسیل آن بسیار زیاد است، ملاحظات اخلاقی قابل توجهی را نمی توان از هر گفتگو در مورد ChatGPT حذف کرد. با راه‌اندازی ChatGPT و دیگر هوش مصنوعی پیشرفته، ما به نقطه عطفی در زمینه هوش مصنوعی رسیده‌ایم، و بسیار مهم است که باید ارزیابی کنیم که چگونه از این ابزارهای هوشمند و توانا به‌طور اخلاقی و ایمن استفاده کنیم.
هنگام پیاده سازی ابزارهای هوش مصنوعی در هر صنعتی، ملاحظات اخلاقی زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. مواردی که شاید بیشتر مربوط به مراقبت های بهداشتی هستند به حریم خصوصی و ایمنی مربوط می شوند. هنگام استفاده از ChatGPT، داده‌ها را به آن می‌دهید، و در مراقبت‌های بهداشتی، این داده‌ها اغلب اطلاعات محرمانه بیمار هستند. این پیامدهای بزرگی برای حفاظت از داده ها دارد، زیرا قبل از اینکه ChatGPT به طور گسترده در مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد، باید سیستم هایی ایجاد شود تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات بیمار خصوصی نگه داشته می شود. علاوه بر این، این خطر وجود دارد که با توجه به قابلیت‌های باورنکردنی ChatGPT، کاربران به طور طبیعی کورکورانه به دقت ۱۰۰٪ در همه زمان‌ها اعتماد کنند. ChatGPT باید برای کمک به جای انجام استفاده شود، و همه کارها و اطلاعاتی که ارائه می دهد باید بررسی شوند. در صورت نادرست بودن، اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی ارائه شده توسط ChatGPT این پتانسیل را دارد که بر سلامت فرد تأثیر بگذارد. بنابراین، باید احتیاط زیادی کرد
به طور کلی، ChatGPT این پتانسیل را دارد که سیستم های مراقبت های بهداشتی را از طرق مختلف ساده و بهبود بخشد. مانند این است که این فناوری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و باعث تغییر دائمی می شود، مانند پذیرش گسترده اینترنت صنایع را متحول کرده است. با این حال، این فناوری باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد و در غیاب متخصصان مراقبت های بهداشتی انسانی نباید برای تصمیم گیری در مورد مراقبت های بهداشتی به آن اعتماد کرد.

 

منابع

 

 

بخش علمی شرکت پادگین طب

(مرکز تحقیقات، مشاوره، تولید، واردات و تهیه کیت های تخصصی و فوق تخصصی پژوهش های پایه و بالینی)

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید & این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

22872816- 22872815

575 بازدید آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 ارديبهشت 1402 11:17

About the author

آمار بازدیدکنندگان

Today317
Yesterday756
This week1712
This month15180
Total1490823

چهارشنبه, 03 مرداد 1403 08:37
                 

با ما در تماس باشید

تهران خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان خیابان خواجه عبدالله انصاری خیابان ابوذرغفاری شمالی پلاک 60 طبقه 4 واحد 16، شرکت پادگین طب 

 کدپستی:                    1661715439

شماره تلفن:     16-02122872815

شماره فکس:         22849050-021

تلگرام - واتساپ:    09022872815

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

موقعیت مکانی

location2